Ζωντανές ενημερώσεις 13ης εβδομάδας κολεγιακού ποδοσφαίρου: XXX

Εβδομάδα 13 από κολεγιακό ποδόσφαιρο Η σεζόν βρίσκεται σε πλήρη εξέλιξη και οι λάτρεις του ποδοσφαίρου απολαμβάνουν μια χούφτα εμβληματικών και ιστορικών αναμετρήσεων στη σύνθεση του Σαββάτου.

Αυτήν τη στιγμή, μια χούφτα ομάδες με κατάταξη βρίσκονται σε δράση, συμπεριλαμβανομένων των Νο. 8 Αλαμπάμα, Νο. 15 της Αριζόνα και Νο. 20 της Πολιτείας της Οκλαχόμα. Αργότερα, οι Νο. 4 Ουάσιγκτον, Νο. 5 Πολιτεία Φλόριντα και Νο. 19 Κάνσας, μεταξύ άλλων, θα πάρουν το γήπεδο.

Προηγουμένως, ο RJ Young του FOX Sports φιλοξένησε μια ειδική έκδοση Live Tailgate του “Το νούμερο ένα κολεγιακό ποδοσφαιρικό σόου“σαν το νούμερο 3 Μίσιγκαν έδωσε τον αριθμό 2 Πολιτεία του Οχάιο την πρώτη τους ήττα της σεζόν σε μια συναρπαστική μάχη μεταξύ αυτών των Big Ten δυνάμεων. Ανακεφαλαιώστε όλη τη δράση εδώ. Αλλού, ο υποψήφιος του Heisman Trophy QB Τζέιντεν Ντάνιελς και το Νο. 14 LSU νίκησαν την Texas A&M.

Εδώ είναι οι καλύτερες στιγμές!

Νο. 8 Αλαμπάμα στο Auburn

Παλίρροια νωρίς

Η Αλαμπάμα ασχολήθηκε με την πρώτη της κίνηση, προωθώντας τη μπάλα 69 γιάρδες κάτω από το γήπεδο σε οκτώ παιχνίδια με τον Ρόιντελ Γουίλιαμς να τρέχει στην τελική ζώνη από λίγα μέτρα έξω για να δώσει στο Crimson Tide το πρώτο προβάδισμα.

ανακτώντας ένα

Ο Auburn ισοφάρισε το παιχνίδι αργότερα στο πρώτο τέταρτο, καθώς λειτούργησε γρήγορα την άμυνα της Αλαμπάμα στο τρίτο drive του παιχνιδιού. Ο Ντάμαρι Άλστον έτρεξε στην τελική ζώνη από λίγα μέτρα για να κάνει το σκορ 7-7.

Ένα τελείωμα που καταλήγει στην τελική ζώνη.

Ο Ja’Varrius Johnson εκμεταλλεύτηκε το μεγάλο κέρδος του Auburn στο προηγούμενο παιχνίδι παίρνοντας το τέλος από τη γραμμή των 12 υάρδων και στη ζώνη του τέλους για να δώσει στους Tigers προβάδισμα 14-10.

Milroe για τα χρήματα

Ο Jalen Milroe άφησε το χτύπημα αμέσως μετά το προβάδισμα του Auburn, χτυπώντας τον Jermaine Burton σε μια βαθιά πάσα για ένα touchdown 68 υάρδων για να δώσει στους Crimson Tide ένα προβάδισμα 17-14.

Νο. 15 Αριζόνα στην πολιτεία της Αριζόνα

Προσπαθώντας να καλύψω τη διαφορά με τον Conyers

Η επίθεση της Πολιτείας της Αριζόνα μπόρεσε να κάνει την μπάλα να κινηθεί νωρίς με μερικά κόλπα. Ο Τζάλιν Κόνυερς με κλειστό άκρο ξεπέρασε τον σχηματισμό μπαλαντέρ, σηκώνοντας 39 γιάρδες από τη μεσαία γραμμή για να στήσει τους Sun Devils για ένα touchdown δύο παιχνίδια αργότερα για να προηγηθούν με 7-3.

Τρομακτική ταχύτητα

Ο Jacob Cowing μετέτρεψε μια συνηθισμένη υποδοχή στη μέση σε μεγάλο κέρδος για την Αριζόνα, τρέχοντας για κέρδος άνω των 40 γιάρδων για να φέρει τους Wildcats στη γραμμή των 5 υάρδων και να τους βάλει σε ένα touchdown για να πάρουν προβάδισμα 10 γιάρδων. 7.

Ο ΜακΜίλαν τους κάνει να αποτύχουν

Ο Tetairoa McMillan πήρε τη σειρά του για να μετατρέψει μια συνηθισμένη σύλληψη από τη μέση σε μεγάλο κέρδος για την Αριζόνα στο δεύτερο τρίμηνο. Έπιασε ένα πέρασμα από τον Noah Fifita στην κίνηση πριν απογειωθεί, τρέχοντας στο γήπεδο για να κερδίσει 56 γιάρδες όταν απωθήθηκε εκτός ορίων στη γραμμή των 4 γιάρδων. Η Αριζόνα σκόραρε λίγο μετά και προηγήθηκε με 17-7.

Ο Γουάιλι με ένα άκαμπτο μπράτσο

Ο Michael Wiley προστέθηκε στη λίστα με τα εντυπωσιακά παιχνίδια των ικανών παικτών της Αριζόνα στο πρώτο ημίχρονο. Αλλά σε αντίθεση με τους συμπαίκτες του στο πλατύ δέκτη, ο run back μπόρεσε να σκοράρει ενώ όπλιζε σκληρά έναν αμυντικό της Πολιτείας της Αριζόνα για να ξεφύγει για ένα touchdown 22 υάρδων για να κάνει το σκορ 24-7.

Το BYU κατέλαβε την 20η θέση στην Πολιτεία της Οκλαχόμα

QB σχέδιο έξι!

Ο Jake Retzlaff έκανε το ρόλο του με τον τερματοφύλακα, τρέχοντας από λίγα μέτρα στην τελική ζώνη για να δώσει στην BYU προβάδισμα 7-6 στο πρώτο τέταρτο.

επιλέγοντας έξι

Η BYU καλωσόρισε την επίθεση της πολιτείας της Οκλαχόμα στον αγωνιστικό χώρο για την πρώτη της κίνηση στο δεύτερο τρίμηνο σημειώνοντας ένα touchdown. Ο Eddie Heckard διάβασε καλά τον Alan Bowman, έκοψε τη ρίψη του σε μια εσφαλμένη ανάγνωση και μπήκε εύκολα στην τελική ζώνη για να δώσει στους Cougars ένα προβάδισμα 14-6.

Είναι ψεύτικο!

Η BYU συνέχισε να συγκεντρώνει την ενέργεια απέναντι στην Οκλαχόμα Στέιτ στο πρώτο ημίχρονο, κάνοντάς το και στις τρεις φάσεις. Στα τελευταία λεπτά του δεύτερου δεκαλέπτου, οι Cougars επέλεξαν ένα ψεύτικο punt, επιτυγχάνοντας επιτυχία στο παιχνίδι τέταρτου και 6ου όταν ο παίκτης τους εκτόξευσε ένα ολοκληρωμένο πέρασμα στη μέση από τη δική τους γραμμή των 39 γιάρδων. -Γραμμή αυλής, ρυθμίζοντας τους να κλωτσήσουν ένα γήπεδο και να προηγηθούν με 24-6, ενώ ταυτόχρονα θέτουν τις πιθανότητες των Cowboys να φτάσουν στο παιχνίδι τίτλου Big 12 στα σχοινιά.

Η Πολιτεία της Ουάσιγκτον στο #4 Ουάσιγκτον

Στη γραμμή 1 αυλής; Απλά δώσε αυτό είναιή Τζόνσον

Ο Dillon Johnson πρόσθεσε άλλο ένα touchdown νωρίς στον αγώνα αντιπαλότητας του Σαββάτου, τρέχοντας για ένα σκορ και το 12ο touchdown του στη σεζόν δίνοντας στην Ουάσιγκτον προβάδισμα 7-0.

Ο Dillon Johnson σημειώνει ένα touchdown μίας γιάρδας για να δώσει στην Ουάσιγκτον το προβάδισμα απέναντι στην Πολιτεία της Ουάσιγκτον

Ο Ward δουλεύει ένα για έξι

Δεν χρειάστηκε πολύς χρόνος για να απαντήσει η πολιτεία της Ουάσιγκτον στο touchdown της Ουάσιγκτον, καθώς ο Cam Ward έριξε μια πάσα 21 γιάρδων touchdown μέχρι τη μέση στον Josh Kelly για να ισοφαρίσει το παιχνίδι.

Ο Cameron Ward της πολιτείας της Ουάσιγκτον βρίσκει τον Josh Kelly για 21 γιάρδα για να ισοφαρίσει το παιχνίδι με την Ουάσιγκτον

Το Odunze είναι ανοιχτό

Ο Michael Penix βρήκε τελικά την τελική ζώνη στα τελευταία στάδια του πρώτου ημιχρόνου, βρίσκοντας τη Rome Odunze ευρεία ανοιχτή στο γήπεδο για μια πάσα 40 γιάρδων touchdown για να της δώσει προβάδισμα 14-7.

Ο Μάικλ Πένιξ Τζούνιορ της Ουάσιγκτον ρίχνει ένα βαθύ άγγιγμα 40 γιάρδων στο Rome Odunze εναντίον της Πολιτείας της Ουάσιγκτον

Ο Γουίλιαμς θέλει να πάρει το touchdown

Ο Κάιλ Γουίλιαμς ακολούθησε τέλεια το πέρασμα του Ουάρντα στην μπροστινή γωνία της τελικής ζώνης, μπήκε από κάτω, ενώ κράτησε τα απαραίτητα πόδια προς τα κάτω για ένα σκορ με λίγα δευτερόλεπτα να απομένουν στο ημίχρονο για να ισοφαρίσει το παιχνίδι.

Μείνετε συντονισμένοι για ζωντανές ενημερώσεις!

Νο. 14 LSU 42, Texas A&M 30

Έρχεται σε συμπλέκτη

Ο Λόγκαν Ντιγκς σημείωσε το έβδομο άγχος του στη σεζόν και βοήθησε το LSU να πάρει προβάδισμα 7-0 στα μέσα του πρώτου δεκαλέπτου, κλείνοντας το όριο των 9 παιχνιδιών, 60 γιάρδες. με σύντομη διαδρομή μέχρι την τελική ζώνη.

Ωστόσο, η Texas A&M τακτοποίησε γρήγορα τα πράγματα. Οι Aggies βρέθηκαν σε μια τρίτη και δεύτερη κατάσταση για να ξεκινήσουν το δεύτερο δεκάλεπτο και χρησιμοποίησαν τον έμπιστο δέκτη τους Αίνια Σμιθ για να τους βάλουν στην κόκκινη ζώνη. Για να τελειώσει το drive, ο στρατηγός Jaylen Henderson έδωσε μια γρήγορη πάσα στον Le’Veon Moss για ένα τρέξιμο 2 γιάρδων μέχρι την τελική ζώνη.

Προσγείωση!

Το Texas A&M προηγήθηκε με 17-14 πριν από το ημίχρονο, όταν ο Henderson βρήκε τον TE Jake Johnson για το τέταρτο TD του στη σεζόν.

TD μεγάλος άνθρωπος!

Αφού το βέλος του Henderson στα 33 γιάρδας στον παραλήπτη Jahdae Walker έβαλε τους Aggies στη θέση του σκορ για να ξεκινήσουν το δεύτερο ημίχρονο, πήραν προβάδισμα 10 πόντων στο τρίτο δεκάλεπτο σε ένα touchdown 1 υάρδας που διεξήγαγε ο αριστερός γκαρντ. Mark Nabou Jr.

Επιλεγμένα!

Μετά σκορ 1 γιάρδας από το LSU RB Ο Josh Williams έκανε το παιχνίδι 24-21, η άμυνα των Tigers κέρδισε την πρώτη τους νίκη της ημέρας με ένα κόψιμο του Greg Penn III στη δική τους γραμμή 39 υάρδας, φτιάχνοντάς τους όμορφα για να ξεκινήσουν το τέταρτο τρίμηνο.

Τι πιάσιμο!

Με ορμή στο πλευρό τους, οι Tigers εκμεταλλεύτηκαν τα συνεχόμενα σκορ για να διευρύνουν το προβάδισμά τους, 35-24.

Πρώτον, ο πλατύς δέκτης LSU Brian Thomas Jr. είχε μια ψηλή πτήση 23 γιάρδων touchdown…

…ακολούθησε ο Malik Nabers που σημείωσε ένα touchdown 21 γιάρδων με ένα εξίσου ακροβατικό πιάσιμο στο επόμενο drive των Tigers.

Ασταμάτητη!

Η Texas A&M έκλεισε ελαφρά τη διαφορά, 35-30, όταν ο TE Max Wright έσπασε κάθε τάκλιν στο δρόμο του προς την τελική ζώνη για ένα εκθαμβωτικό touchdown 51 γιάρδων στα μέσα του τέταρτου δεκαλέπτου.

Αυτό είναι ένα περιτύλιγμα

Στο τέλος, δεν ήταν αρκετό για να προκαλέσει μια επιστροφή και το LSU πρόσθεσε ένα ακόμη σκορ για καλό μέτρο, όταν ο ευρυγώνιος δέκτης Kyren Lacy εκμεταλλεύτηκε μια άλλη όμορφη πάσα του Daniels στην τελική ζώνη για ένα touchdown 15 γιάρδων που πέτυχε τη νίκη εντός έδρας. .

Ανεβαίνοντας:

Νο. 5 Πολιτεία της Φλόριντα στη Φλόριντα (7 μ.μ. ανατολική ώρα)

5

Φλόριντα State Seminoles

πρωην Σοβιετικη Ενωση

κροκόδειλοι της Φλόριντα

F.L.A.

Η Πολιτεία της Αϊόβα κατέλαβε την 19η θέση έναντι της Πολιτείας του Κάνσας (8 μ.μ. ET, FOX και η εφαρμογή FOX Sports)